19 sierpnia, miłośnicy kultury ludowej, muzyki i pysznego jedzenia mieli okazję spędzić wyjątkowy dzień na dziedzińcu szkoły podstawowej w Grabowie, gdzie od popołudnia do późnych godzin wieczornych zaplanowano pełen atrakcji festyn rodzinny „Grabowo na ludowo”. Impreza przyciągnęła rzeszę uczestników, mieszkańców nie tylko naszej gminy. Swoją obecnością zaszczycili nas także Poseł Rzeczpospolitej Polskiej Pan Jarosław Zieliński z małżonką, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Piotr Modzelewski, Wójt Gminy Mały Płock Pan Józef Dymerski.

Organizatorzy; Wójt Gminy Grabowo, Biblioteka Publiczna Gminy Grabowo oraz Ochotnicza Staż Pożarna w Grabowie przygotowali program z wieloma atrakcjami, min. odbyły się warsztaty tańca, konkurs wiedzy o tańcu, gry, quizy i zabawy przygotowane przez realizatorów programu Polenergii            i Szkół Podstawowych w Grabowie i Konopkach Monetach, „Graj z nami w zielone”.                           Dla najmłodszych  przygotowano dmuchane zamki oraz zabawy związane z animacjami. Wiele atrakcji dostarczyły dzieciom i rodzicom zajęcia sprawnościowe przygotowane przez naszych Strażaków. Można było także obejrzeć prezentację prac uczestników konkursu plastycznego organizowanego przez grupę OX2,Gok i szkoły podstawowe.

Na scenie zaprezentowali się; zespół ludowy „Grabowianie” oraz  wykonawcy bardziej nowoczesnych brzmień, min. Luzak, Adam Sikorski, Roxter, Maestro oraz zespół Maxel.

W ramach promocji zdrowia, przemiłe panie z Kolneńskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, udzielały rad i zachęcały do prozdrowotnego stylu życia.

O zdrową dietę uczestników zadbały także panie z  Koła Gospodyń Wiejskich „U Wagów” z Grabowa. Na stoisku przez nie przygotowanym oprócz dań regionalnych znalazło się wiele pysznych potraw z warzyw i owoców.

Dziękujemy serdecznie sponsorom: grupie OX2 oraz przede wszystkim grupie POLENERGIA, głównemu sponsorowi naszego wydarzenia, która chętnie angażuje się w wiele przedsięwzięć edukacyjnych, społecznych i kulturalnych, mających na celu promowanie zdrowego trybu życia.

POLENERGIA to największa polska prywatna grupa energetyczna i pierwszy podmiot polskiego sektora energetycznego, który reprezentuje tzw. Nową Energetykę. Oznacza to, że dostarcza klientom system innowacyjnych rozwiązań, które są oparte  na całkowicie czystej i zielonej energii odnawialnej z farm wiatrowych i fotowoltaicznych.

Mamy nadzieję, że to wyjątkowe sobotnie popołudnie i wieczór było okazją do miłego spędzenia czasu wśród rodziny i przyjaciół.